Umut Işığı loading Logo
Umut Işığı Pen
9:00 - 18:30 Pzt - Cmt
Çavuşoğlu Mah. Çavuşoğlu Cad. No:14 Kartal / İSTANBUL

Okul Eğitimi

Okul eğitimi, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezimizde, öğrencilerin öğrenme ihtiyaçlarına özel olarak tasarlanmış eğitim programları sunarlar. Umut Işığı özel eğitim ve rehabilitasyon merkezimizde, öğrencilerin öğrenme güçlükleri, özgül öğrenme bozukluğu, otizm, down sendromu ve diğer engeller gibi özel gereksinimleri doğrultusunda eğitim programları düzenlenmektedir. Umut Işığı özel eğitim ve rehabilitasyon merkezimizde, öğrencilerin ihtiyaçlarına uygun olarak bireyselleştirilmiş eğitim programları sunmaktayız. Bu programlar ile, öğrencilerin öğrenme düzeylerine uygun olarak hazırlanır ve öğrenme sürecindeki her aşamada öğrencilere destek sağlanır. Ayrıca, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezimizde, öğrencilerin öğrenme becerilerini geliştirmelerine ve potansiyellerini maksimize etmelerine yardımcı olacak çeşitli stratejiler sunmaktayız. Okul eğitimi, özel eğitim okulu, okul öncesi eğitim, Umut Işığı olarak engelli çocukların okula hazırlık eğitimlerini sağlamaktayız.

Okul Eğitimi

Okul eğitimi, Umut Işığı özel eğitim ve rehabilitasyon merkezimizde ayrıca, öğrencilerin sosyal ve duygusal gelişimlerine de odaklanıyoruz. Umut Işığı özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi olarak, öğrencilerin özgüvenlerini ve özyeterliklerini artırmak için öğrencilerin sosyal becerilerini, empati ve saygı gibi temel değerleri ve iletişim becerilerini öğretmekteyiz.

Okul eğitimi, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezimizde ayrıca sunmaktayız. Umut Işığı özel eğitim ve rehabilitasyon merkezimizde, öğrencilerin okul öncesi eğitiminden başlayarak, ilköğretim ve ortaöğretim seviyesine kadar eğitimlerini daha kolay sürdürmelerine olanak tanır. Öğrencilerin okul eğitimleri, öğretmenlerin, öğrencilerin ihtiyaçlarına uygun olarak hazırladıkları bireyselleştirilmiş eğitim programları ile desteklenir.

Özetle, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezimizde, öğrencilerin öğrenme ihtiyaçlarını karşılamak, gelişimlerini desteklemek ve potansiyellerini maksimize etmek için bireyselleştirilmiş eğitim programları sunarlar. Okul eğitimi de bu merkezlerde sunulan hizmetler arasındadır ve öğrencilerin okul öncesi eğitimden, ilköğretim ve ortaöğretim seviyesine kadar eğitimlerini sürdürmelerine olanak tanır.

Umut ışığıyla okula devam eden öğrenciler, özel eğitim ihtiyaçları olan öğrencilerdir. Bu öğrencilerin öğrenme süreçleri, diğer öğrencilere göre farklılık gösterir ve bu sebeple öğrencilerin öğrenme ihtiyaçlarına özel bir şekilde yaklaşmak gerekmektedir.

Özel eğitim merkezlerinde sunulan kaynaştırma programları, bu öğrencilerin sınıf ortamında eğitim almasını ve diğer öğrencilerle birlikte okula devam etmesini sağlar. Kaynaştırma programları, öğrencilerin bireysel eğitim ihtiyaçlarına uygun olarak hazırlanmış öğrenme materyalleri ve programlarını içerir. Böylece, öğrencilerin sınıf içi başarıları arttırılarak, toplumsal uyumları desteklenir.

Kaynaştırma programları, öğrencilerin bireysel eğitim planlarının uygulanmasını da kapsar. Bireysel eğitim planları, öğrencilerin öğrenme ihtiyaçlarına ve seviyelerine göre hazırlanmış özel programlardır. Bu planlar, öğrencilerin öğrenme süreçlerindeki zorlukları ve güçlükleri dikkate alarak hazırlanır. Bu sayede, öğrencilerin öğrenme potansiyelleri maksimize edilir ve öğrencilerin öğrenme başarıları arttırılır.

Bunun yanı sıra, kaynaştırma programları, öğrencilerin sınıf ve okul içi uyumlarını sağlamak için davranış problemlerinin çözülmesine de yardımcı olur. Sınıf ve rehber öğretmenleri ile yapılan görüşmeler sonucu, öğrencilerin öğrenme ve davranış problemleri belirlenir. Bu problemlere yönelik olarak özel eğitim uzmanları, öğretmenler ve aileler bir araya gelerek, öğrencilerin sınıf ve okul içinde uyumlu bir şekilde davranmalarını sağlayacak stratejiler oluştururlar.

Kaynaştırma programları, özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin sınıf ortamında başarılı bir şekilde eğitim almalarını sağlamaktadır. Bu programlar, öğrencilerin öğrenme potansiyellerini maksimize ederken, sınıf ve okul içi uyumlarını da destekler.